Hasło ozakresie badań

BADANIA STABILNOŚCI KOSMETYKÓW I KOMPATYBILNOŚCI Z OPAKOWANIEM

Badania stabilności, inaczej test starzeniowy, polega na poddaniu kosmetyków znajdujących się w oryginalnych opakowaniach, skrajnym i zróżnicowanym warunkom atmosferycznym. Pozwala to ocenić czy receptura kosmetyku jest dobrze opracowana i odpowiednio zakonserwowana, a opakowanie jest kompatybilne z masą i odwrotnie.

Dzięki badaniu stabilności w laboratorium kosmetycznym „Strzegowa”  można ocenić, czy szacowany okres przydatności produktu jest zgodny z rzeczywistością. Stabilnością określa się brak zmian w masie kosmetycznej pod względem zapachu, koloru, konsystencji, zmiany pH i zwiększenia lub zmniejszenia się objętości masy.

Kompatybilność opakowania z produktem ma również bardzo duże znaczenie w ocenie bezpieczeństwa kosmetyków. Niektóre produkty masy mogą kolidować ze składnikami opakowania (lub odwrotnie) wywołując skutki niepożądane dla konsumenta. Tymi niechcianym skutkami może być zanieczyszczenie masy lub jej niestabilność, a także deformacja oryginalnego opakowania.

Ważną częścią badania stabilności jest także test, polegający na symulacji warunków transportu danego kosmetyku. Najczęściej stosowaną metodą są drastyczne zmiany temperatury.

W zależności od długości prowadzenia badań, pozytywny wynik testów umożliwia uzyskanie gwarancji bezpieczeństwa produktu na określony czas.

AKREDYTOWANE LABORATORIUM BADAWCZESpółka Wodna "STRZEGOWA" w Ostrzeszowie
AKREDYTOWANE LABORATORIUM BADAWCZE

Projekt i realizacja JAKO Jakub Kosmalski